Kategorie
Producent
Typ zasilania
Maksymalna prędkość obrotowa
Typ uchwytu
Silnik bezszczotkowy
Cena
-
od
do
Nie każdy potrzebuje do pracy mocnej wiertarki z udarem. Czasami w zupełności wystarcza uniwersalna wiertarka bezudarowa i takie właśnie modele znajdziesz w tej kategorii – dobre, sprawne i niezawodne elektronarzędzia dla każdego.
Kombimłotek Metabo KHE 2860 QUICK 880 W 600878500
860,00 zł
Cena netto: 699,19 zł
Multimłotek Metabo UHEV 2860-2 QUICK 1100 W 600713500
999,00 zł
Cena netto: 812,20 zł
Wiertarka 630W Milwaukee DE 10 RX - 4933409211
727,18 zł
Cena netto: 591,20 zł
Wiertarka 630W Milwaukee DE 13 RP [230V] - 4933409194
1 022,38 zł
Cena netto: 831,20 zł
Wiertarka 950W Milwaukee HDE 13RQX [230V] - 030250
899,00 zł
Cena netto: 730,89 zł
Wiertarki bezudarowe dla każdego majsterkowicza
Trudno wyobrazić sobie warsztat czy przydomowy garaż bez dobrej wiertarki, ale jeśli nie planujesz wykonywać ciężkich i wymagających prac oraz wiercić w kamieniu lub betonie, nie warto inwestować w drogie, zaawansowane modele z udarem. W tym wypadku w zupełności wystarczy wiertarka bezudarowa, która nie wykorzystuje do pracy funkcji udaru, co znakomicie sprawdza się przy pracy z delikatnymi materiałami lub w miejscach, gdzie potrzebujemy wyjątkowej precyzji. Wiertarki bez udaru najczęściej wykorzystywane są do wiercenia otworów w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych, przy niewielkich pracach remontowych i budowlanych. Zaawansowane, dwubiegowe modele swoje zastosowanie znajdą również w przemyśle, budownictwie, stolarstwie i wielu profesjonalnych warsztatach. Dzięki możliwości zamontowania różnych wierteł wiertarka bezudarowa sprawdzi się podczas wiercenia różnego rodzaju otworów pod gwinty lub nity, a także posłuży jako świetna alternatywa mieszania farb, zapraw czy kleju. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne wiertarki bezudarowe jedno- lub dwubiegowe znanych marek jak Milwaukee, DeWalt, Metabo, Makita.
Gdzie przyda się wiertarka bezudarowa?
Wiertarki bezudarowe to praktyczne elektronarzędzia przeznaczone dla majsterkowiczów, profesjonalistów, osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę oraz dla wszystkich, którzy potrzebują sporadycznie skorzystać z pomocy wiertarki. Ich zastosowanie znajdziemy niemal wszędzie: to niewielkie, kompaktowe narzędzia, które zdają egzamin w warunkach domowych, szczególnie przydatne podczas remontów i budowy. Wiele prac montażowych dokonuje się właśnie za pomocą wiertarki bezudarowej, ponieważ jest wygodna w obsłudze, lekka i precyzyjna. W takich sytuacjach zbyt duża moc mogłaby się przyczynić do zmieszczenia materiałów lub wywiercenia zbyt dużego i nieprecyzyjnego otworu na wylot. Gdzie jeszcze przyda się wiertarka bez udaru? Z pewnością przy naprawie i składaniu mebli, konstrukcji i ogrodzeń, wiercenia otworów w ścianach, płytach KG, podczas wielu prac stolarskich oraz przy zróżnicowanych pracach naprawczych.
Jak działa wiertarka bez udaru?
Wiertarka bezudarowa pozbawiona jest posuwistego ruchu, który wywoływany jest przez udar. Jednak swoje działanie opiera o niezawodny i nieskomplikowany system przekładni, który wraz z wydajnym silnikiem przekazuje do urządzenia moc. Przy zastosowaniu odpowiedniego wiertła i osprzętu, urządzenie pozwala na pracę z przeróżnymi materiałami, jak drewno, metal, a nawet szkło czy skuwanie ścian. Warto zdecydować się na wiertarkę bez udaru z silnikiem dwubiegowym, który daje szereg dodatkowych funkcji i zastosowań. Sprawia to, że mamy dużą uniwersalność, szerokie pole do popisu i możliwość dopasowania parametrów wiertarki do aktualnych potrzeb. Możemy np. dopasować prędkość obrotową wiertła do obrabianego materiału, a tym samym zyskać lepszą precyzję przy wierceniu w delikatnym tworzywie. Ze względu na brak funkcji udaru, wiertarka jest stosunkowo mniejsza i lżejsza, co przekłada się na efektywniejszą pracę i mniejsze zmęczenie operatora. Jest także tańsza – zarówno jeśli chodzi o zakup i eksploatację sprzętu, co jest istotną zaletą, jeśli mamy ograniczony budżet.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wiertarki bezudarowej?
Wiertarka bezudarowa sprawdzi się podczas wielu prac, ale żeby postępowały one szybko, efektywnie i pod naszą pełną kontrolą, powinniśmy dokładnie dobrać rodzaj sprzętu do naszych potrzeb. W tym celu musimy wziąć pod uwagę bardzo ważne parametry, do których należą:
- prędkość obrotowa i stopień regulacji wpływające na czas i jakość pracy,
- moment obrotowy to parametr, od którego zależy rozmiar średnicy i głębokość, jaki wiertarka bezudarowa jest w stanie wykonać,
- moc – im większa, tym łatwiej będzie wykonać otwór w twardszych materiałach, a samo urządzenie będzie wydajniejsze i zapobiegniemy przegrzewaniu się silnika. Standardowo moc wiertarki bezudarowej wynosi w granicach 400-800 W.
- zasilanie – popularnym rozwiązaniem są wiertarki bezudarowe wykorzystujące zasilanie sieciowe, które zapewnia odpowiednią i stałą moc do pracy. Nowoczesne wiertarki z akumulatorem zapewniają natomiast nieograniczoną swobodę ruchów, ale istnieje konieczność ładowania baterii,
- rodzaj uchwytu – szybkomocujący lub z wieńcem zębatym,
- ilość biegów – wyróżniamy wiertarki bezudarowe jednobiegowe o mniej skomplikowanej budowie i elektronice oraz niższej cenie i wiertarki dwubiegowe, które zapewniają największą wszechstronność w wykonywaniu zadań. Rzadziej znajdziemy również urządzenia cztero lub pięciobiegowe. Ilość biegów jest niezwykle ważna przy mocniejszej wiertce, zwłaszcza gdy będziemy chcieli wykorzystać ją do pracy z delikatniejszymi materiałami,
- maksymalne średnice wiercenia wskazująca użyteczność i funkcjonalność sprzętu.
Dotacje i oferty hurtowe Zajmujemy się realizacją dotacji z UE oraz UP. Jeśli otrzymałeś dofinansowanie i potrzebujesz narzędzi, skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne doradztwo i kompleksową realizację Twojego zamówienia. Kontakt biuro@centrumelektronarzedzi.pl 77 307 07 07 Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00 - 17:00 oraz w piątek w godzinach 7:00 - 16:00. DARMOWA DOSTAWA Oferujemy darmową dostawę dla zakupów o wartości powyżej 499 zł*