Kategorie
Producent
Linia produktów
Typ zasilania
Akumulator w komplecie
Typ akumulatora
Maksymalny moment obrotowy
Maksymalna prędkość obrotowa
Udar
Typ uchwytu
Cena
-
od
do
Wiertarka kątowa to urządzenie do zadań specjalnych. Dzięki niewielkim rozmiarom funkcjonalnej głowicy przeznaczona jest do wiercenia lub wkręcania w trudno dostępnych i ciasnych miejscach oraz pracy z różnorodnymi materiałami.
Wiertarka kątowa 1-biegowa Milwaukee M18 C18 RAD-0 AKU 18V (bez aku) - 4933427189
707,50 zł
Cena netto: 575,20 zł
Wiertarka kątowa Milwaukee M18 CRAD2-0X AKU 18V (bez aku) - 4933471641
1 499,00 zł
Cena netto: 1 218,70 zł
Wiertarka kątowa Milwaukee M18 FRAD2-0 AKU 18V (bez aku) - 4933471207
2 099,00 zł
Cena netto: 1 706,50 zł
Wiertarko-wkrętarka kątowa Milwaukee C12 RAD-0 AKU 12V (bez aku) - 4933416900
499,00 zł
Cena netto: 405,69 zł
Wkrętarka kątowa Ryobi RAD1801M AKU 18V (bez aku) - 5133001166
360,05 zł
Cena netto: 292,72 zł
Wiertarki kątowe do zadań specjalnych
Wiertarka kątowa to specjalny typ elektronarzędzi przeznaczony do zadań specjalnych, skomplikowanych i pracy w trudno dostępnych, ciasnych i wąskich miejscach. Doskonale sprawdzi się w miejscach o ograniczonej przestrzeni, ale i wtedy, gdy zależy nam na precyzyjnym wierceniu otworów o różnych średnicach pod wybranym kątem. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy klasyczna wiertarka nie daje rady. Ten rodzaj wiertarki doceniany jest przez całą branżę budowlaną, stolarską i monterską. Urządzenie może wiercić pod kątem, który łatwo jest wyregulować, a ponadto sprawdzi się przy materiałach takich jak drewno, metal, tworzywa sztuczne, a nawet beton czy kamień. Uniwersalne wykorzystanie wiertarki do wielu różnych materiałów, powierzchni i zadań sprawia, że są przydatne w każdej branży. Wiertarki kątowe chętnie wykorzystywane są przez rzemieślników, ale i sprawdzają się w użytku domowym np. przy składaniu i montażu mebli. W naszej ofercie znajdziesz wiertarki kątowe akumulatorowe, elektryczne, pneumatyczne i udarowe. Ostatni wariant dedykowany jest w szczególności dla wszystkich specjalistycznych branż. Natomiast zadaniem każdej z nich jest oczywiście ułatwienie i usprawnienie pracy operatora.
Wiertarki kątowe – zastosowanie
Istnieją miejsca i powierzchnie, do których ciężko dostać się zwykłą wiertarką, dlatego z pomocą przychodzą wiertarki kątowe. Narzędzie posiada ruchomą głowicę odchyloną o 90 stopni, która pozwala na wygodne i sprawne wykonywanie utworów i nawierceń. Manipulowanie i swobodne manewrowanie wiertarką oraz możliwość pracy w trudno dostępnych miejscach to największe atuty tego modelu. Z tego właśnie względu wiertarka kątowa wiąże się z wykonywaniem głównie zadań specjalnych. Ogromną zaletą są niewielkie, kompaktowe wymiary urządzenia, które wpływają nie tylko na komfort operatora i nie przemęczają przy tym rąk, ale również pozwalają z łatwością zmieścić urządzenie w ograniczonych miejscach np. przy ścianie, w rogach czy zakamarkach. Przy pracach montażowych jest to niezwykle ważne. Nie musimy także dokupywać dodatkowych przejściówek i głowić się ze skomplikowaną wymianą osprzętu. Wybierając profesjonalną wiertarkę kątową, nie utracimy także mocy, jak w przypadku dokładania dodatkowych końcówek do zwykłej wiertarki. Zastosowanie wiertarki kątowej pozwala na pracę z dużo większym naciskiem bez używania dodatkowego adaptera, co eliminuje dodatkowe koszty i zmęczenie operatora, który musimy pilnować pracy adaptera.
Wiertarki kątowe – na co zwrócić uwagę?
Przy wyborze wiertarki kątowej musimy porównać najważniejsze paramenty techniczne dostępnych modeli oraz określić własne potrzeby i preferencje. Do najważniejszych aspektów należą:
- moc, od której uzależniona na jest wielkość i jakość wykonanych otworów,
- prędkość obrotowa i dodatkowe funkcje, które pozwalają na regulację parametrów pracy i wpływają na precyzyjność,
- moment obrotowy,
- ilość biegów, jaką dysponuje wiertarka kątowa,
- maksymalna średnica wiercenia, która wpływa na możliwości w zakresie wiercenia w różnych materiałach,
- zakres uchwytu wiertarskiego,
- pojemność akumulatora ma wpływ na tempo, czas pracy i wydajność wiertarki,
- rodzaj zasilania – wiertarki kątowe z akumulatorem umożliwiają przemieszczenia się bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego, z kolei modele na prąd umożliwiają pracę w jednym pomieszczeniu, stacjonarnie,
- dodatkowe funkcjonalności i technologie np. płynna i kilkustopniowa regulacja prędkości, wygodny antypoślizgowy uchwyt.
Popularne wiertarki kątowe akumulatorowe i elektryczne
Decydując się na zakup wiertarki kątowej, kluczową cechą jest również rodzaj zasilania. Uchwyt umieszczony pod kątem prostym zapewnia niezwykle komfort pracę, a to z całą pewnością przekłada się na efektywną i jeszcze bardziej precyzyjną pracę. Na wygodę w dużej mierze wpływa bezprzewodowe zasilanie akumulatorem. W porównaniu do urządzeń zasilanych prądem zyskamy zdolność do pracy w miejscach, gdzie brakuje energii elektrycznej czy też w pracy mobilnej i plenerze. Możemy także wyeliminować problem ciągnącego się kabla i przedłużaczy. Najczęściej spotykane wiertarki kątowe to jednak modele elektryczne, które pozwalają na pracę stałą, generują dużą moc, która nie ulega spadkowi wraz z czasem pracy. Urządzanie są dopasowane do standardów, jeśli chodzi o zasilanie, to w zupełności klasyczne 18V wystarcza, by osiągnąć odpowiednią moc do wiercenia w metalu czy drewnie. Nie musimy także pamiętać i czekać na naładowanie akumulatora, choć w najnowszych wiertarkach znajdziemy naprawdę dużą pojemność akumulatora. Większość powszechnie dostępnych wiertarek cechuje smukła, niewielka konstrukcja pracująca na niezawodnym, wydajnym i zdecydowanie najmniej awaryjnym silniku bezszczotkowym. Wiodącymi producentami wiertarek są zdecydowanie firmy takie jak Makita, Bosch, Milwaukee, DeWALT.
Dotacje i oferty hurtowe Zajmujemy się realizacją dotacji z UE oraz UP. Jeśli otrzymałeś dofinansowanie i potrzebujesz narzędzi, skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne doradztwo i kompleksową realizację Twojego zamówienia. Kontakt biuro@centrumelektronarzedzi.pl 77 307 07 07 Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00 - 17:00 oraz w piątek w godzinach 7:00 - 16:00. DARMOWA DOSTAWA Oferujemy darmową dostawę dla zakupów o wartości powyżej 499 zł*