Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów
Silniki bezszczotkowe vs. zwykłe silniki - porównanie na wiertarko-wkrętarkach firmy Milwaukee. 0
Silniki bezszczotkowe vs. zwykłe silniki - porównanie na wiertarko-wkrętarkach firmy Milwaukee.

Bezszczotkowy silnik w wiertarko-wkrętarce, czym jest, jakie ma zalety i wady?

Bezszczotkowy silnik w wiertarko-wkrętarce to rodzaj silnika elektrycznego, który wykorzystuje magnesy trwałe do wytwarzania ruchu wirnika. W przeciwieństwie do silników zwykłych, bezszczotkowe silniki nie posiadają szczotek, które są elementem narażonym na zużycie i wymagają wymiany. Zamiast tego, silnik bezszczotkowy wykorzystuje elektroniczne sterowanie w celu regulacji prędkości i kierunku obrotów. Bezszczotkowe silniki w wiertarko-wkrętarkach posiadają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych silników zwykłych. Oto kilka z nich:

 • Wydajność: są bardziej wydajne niż modele z tradycyjnym silnikiem, ponieważ generują mniej ciepła i wykorzystują mniej energii. Dzięki temu są w stanie dostarczyć większą moc i poradzić sobie z trudniejszymi materiałami.
 • Trwałość: są bardziej trwałe i wytrzymałe niż modele z tradycyjnym silnikiem, ponieważ nie ma potrzeby wymiany szczotek, które są jednym z elementów narażonych na zużycie mechaniczne. Bezszczotkowe silniki są również bardziej energooszczędne, co wpływa na ich dłuższą żywotność.
 • Poręczność: są lżejsze i bardziej poręczne niż modele z tradycyjnym silnikiem. Ze względu na swoją mniejszą konstrukcję, są łatwiejsze w przenoszeniu i użytkowaniu w trudno dostępnych miejscach.
 • Precyzja: oferują większą precyzję w porównaniu do modeli z tradycyjnym silnikiem. Bezszczotkowe silniki zapewniają stałą prędkość obrotową, co umożliwia precyzyjne wiercenie i wkręcanie w różnych materiałach.
 • Cicha praca: pracują cicho i generują mniej hałasu niż modele z tradycyjnym silnikiem. Dzięki temu można ich używać w miejscach, gdzie hałas jest niepożądany lub zakazany.

Oto kilka wad bezszczotkowych silników w wiertarko-wkrętarkach:

 • Wyższa cena: są zwykle droższe niż modele z tradycyjnymi silnikami. Bezszczotkowe silniki są bardziej skomplikowane w produkcji, co wpływa na ich cenę końcową. Wyższa cena może być problemem dla osób z mniejszym budżetem lub dla tych, którzy potrzebują wiertarko-wkrętarki tylko do podstawowych zadań.
 • Większa waga: są cięższe niż tradycyjne silniki. Ze względu na swoją większą konstrukcję, wiertarko-wkrętarki z bezszczotkowymi silnikami mogą być trudniejsze do przenoszenia i pracy w trudno dostępnych miejscach.
 • Wymagające wymagania zasilania: wymagają odpowiedniego napięcia i prądu zasilającego, co oznacza, że wymagają specjalnych baterii lub źródeł zasilania, które mogą być droższe lub trudniej dostępne niż zwykłe baterie lub gniazdka.
 • Kosztowne naprawy: naprawa może być droższa niż naprawa modelu z tradycyjnym silnikiem. Ze względu na bardziej skomplikowaną konstrukcję, wymagają one specjalistycznej wiedzy i narzędzi, co może wpłynąć na koszt naprawy.
 • Hałas: generują zwykle więcej hałasu niż modele z tradycyjnymi silnikami. Jest to spowodowane większymi prędkościami obrotowymi i większymi siłami, które są generowane przez bezszczotkowe silniki. Hałas może być problemem dla osób pracujących w miejscach, gdzie hałas jest problemem.

 

Zwykły silnik w wiertarko-wkrętarce, czym jest, jakie ma zalety i wady?

Zwykły silnik w wiertarko-wkrętarce to tradycyjny silnik elektryczny, który wykorzystuje szczotki do przesyłania prądu do wirnika. Są stosowane w wielu różnych elektronarzędziach, w tym w wiertarko-wkrętarkach. Oto kilka zalet zwykłych silników w wiertarko-wkrętarkach:

 • Uniwersalność: są bardziej uniwersalne niż modele z bezszczotkowym silnikiem, ponieważ są one bardziej dostępne i tańsze. Mogą być używane do wielu różnych zadań w domu, warsztacie czy na budowie.
 • Łatwość serwisowania: są łatwiejsze do serwisowania i wymiany części niż modele z bezszczotkowym silnikiem. Ze względu na swoją prostą konstrukcję i popularność, części zamiennych dla zwykłych wiertarek są łatwo dostępne na rynku.
 • Cena: są zwykle tańsze niż modele z bezszczotkowym silnikiem, co sprawia, że są bardziej dostępne dla osób z mniejszym budżetem.
 • Wykorzystanie energii: są bardziej efektywne w wykorzystaniu energii elektrycznej niż starsze modele silników prądu stałego, co oznacza, że zużywają mniej energii elektrycznej.

Oto kilka wad zwykłych silników w wiertarko-wkrętarkach:

 • Mniejsza moc: mają mniejszą moc niż modele z bezszczotkowym silnikiem, co oznacza, że nie są tak wydajne i trwałe jak wiertarko-wkrętarki bezszczotkowe.
 • Wymiana szczotek: wymagają wymiany szczotek, które są jednym z elementów narażonych na zużycie mechaniczne. Szczotki muszą być wymieniane regularnie, co może wpłynąć na koszty serwisowania.
 • Cięższa konstrukcja: są cięższe i mniej poręczne niż modele z bezszczotkowym silnikiem. Ze względu na swoją większą konstrukcję, są one trudniejsze do przenoszenia i użytkowania w trudno dostępnych miejscach.

Różnice między silnikami:

Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami różnią się od tych z tradycyjnymi silnikami pod wieloma względami. Oto kilka najważniejszych różnic:

 • Wydajność: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami są bardziej wydajne niż modele z tradycyjnymi silnikami. Bezszczotkowe silniki generują mniej ciepła i zużywają mniej energii, co oznacza, że mogą dostarczać większą moc i radzić sobie z trudniejszymi materiałami.
 • Trwałość: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami są bardziej trwałe i wytrzymałe niż modele z tradycyjnymi silnikami, ponieważ nie mają szczotek, które są jednym z elementów narażonych na zużycie mechaniczne. Bezszczotkowe silniki są również bardziej energooszczędne, co wpływa na ich dłuższą żywotność.
 • Precyzja: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami oferują większą precyzję w porównaniu do modeli z tradycyjnymi silnikami. Bezszczotkowe silniki zapewniają stałą prędkość obrotową, co umożliwia precyzyjne wiercenie i wkręcanie w różnych materiałach.
 • Poręczność: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami są lżejsze i bardziej poręczne niż modele z tradycyjnymi silnikami. Ze względu na swoją mniejszą konstrukcję, są łatwiejsze w przenoszeniu i użytkowaniu w trudno dostępnych miejscach.
 • Cena: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami są zwykle droższe niż modele z tradycyjnymi silnikami. Bezszczotkowe silniki są bardziej skomplikowane i kosztowne w produkcji, co wpływa na cenę końcową produktu.
  Praca w różnych warunkach: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami są bardziej odporne na zmienne warunki pracy, takie jak zmiany temperatury i wilgotności, niż modele z tradycyjnymi silnikami. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w bardziej wymagających warunkach, na przykład na budowach czy w przemyśle.
 • Regulacja prędkości: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami oferują bardziej precyzyjną regulację prędkości obrotowej niż modele z tradycyjnymi silnikami. Bezszczotkowe silniki pozwalają na płynną regulację prędkości w zakresie od bardzo niskiej do bardzo wysokiej, co umożliwia dopasowanie prędkości do różnych zadań.
 • Ładowność: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami zwykle mają większą ładowność niż modele z tradycyjnymi silnikami. Dzięki temu są w stanie poradzić sobie z większymi zadaniami i wierceniem w trudniejszych materiałach.
 • Waga: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami są zwykle lżejsze niż modele z tradycyjnymi silnikami. Ta różnica wagi może być szczególnie istotna dla osób, które używają wiertarko-wkrętarki przez dłuższy czas.
 • Poziom hałasu: Wiertarko-wkrętarki Milwaukee z bezszczotkowymi silnikami pracują zwykle ciszej niż modele z tradycyjnymi silnikami. Jest to ważne dla osób, które pracują w miejscach, gdzie hałas jest problemem.

Przykłady wiertarko-wkrętarek z obu kategorii:

Wiertarko-wkrętarki z silnikiem bezszczotkowym:

1. Wiertarko-wkrętarka Milwaukee M18 CBLPD-0X to nowoczesne i wydajne narzędzie, które sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Jest kompaktowa i lekka, która umożliwia pracę w ograniczonych przestrzeniach. Ma również metalowy uchwyt 13 mm, który ułatwia szybką wymianę osprzętu. Posiada wiele zalet, które podnoszą jej funkcjonalność i komfort użytkowania. Oto niektóre z nich:

 • Moment obrotowy 60 Nm, który zapewnia najlepszy stosunek mocy do rozmiaru w swojej klasie.
 • Elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem REDLINK™, które chroni zarówno maszynę, jak i akumulator przed uszkodzeniem.
 • Akumulator REDLITHIUM™, który gwarantuje dłuższy czas pracy i większą trwałość dzięki lepszej elektronice i wzmocnionej obudowie.
 • Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora i dioda LED, które informują o stanie baterii i oświetlają miejsce pracy.
 • Metalowy zaczep na pasek, który umożliwia szybkie i wygodne zawieszenie narzędzia.
 • Elastyczny system bateryjny, który zapewnia współpracę ze wszystkimi akumulatorami MILWAUKEE® M18™.

Zastosowanie

 • Montaż mebli: jest idealnym narzędziem do montażu mebli. Precyzyjna regulacja prędkości pozwala na wkręcanie śrub w delikatne materiały, takie jak drewno i laminaty, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni.
 • Montaż półek: może być również stosowana do montażu półek. Regulacja prędkości umożliwia wkręcanie śrub w różne materiały, w tym w drewno, metal, i tworzywa sztuczne.
 • Instalacja systemów domowych: może być wykorzystywana do instalacji systemów domowych, takich jak instalacja elektrycznych puszki, gniazd, wyłączników, instalacji wodno-kanalizacyjnych i klimatyzacyjnych. Wbudowane oświetlenie LED ułatwia pracę w słabo oświetlonych miejscach.

2. Wiertarko-wkrętarka udarowa Milwaukee M18 FPD3-0X to nowoczesne i wydajne narzędzie, które sprawdzi się w każdym warsztacie. Jest to następca modelu M18 FPD2-0X, który oferował już imponujący moment obrotowy 135 Nm. Nowa wersja ma jeszcze lepsze parametry - moment obrotowy 158 Nm i prędkość obrotową do 2000 obr./min. Posiada wiele zalet, które ułatwiają pracę i zwiększają komfort użytkowania:

 • Jest to narzędzie bezszczotkowe, co oznacza, że ma dłuższą żywotność, mniejsze zużycie energii i mniejszą awaryjność.
 • Ma bardzo kompaktową konstrukcję - długość tylko 175 mm - co pozwala na dostęp do ciasnych miejsc i zmniejsza zmęczenie rąk.
 • Posiada ergonomiczny uchwyt z miękkim materiałem antypoślizgowym, który zapewnia pewny chwyt i redukuje drgania.
 • Ma 13 mm metalowy uchwyt do szybkiej wymiany i mocowania bitów, który zapobiega ich luzowaniu się podczas pracy.
 • Ma elektroniczny system ochrony przed przeciążeniem REDLINK PLUS™, który chroni zarówno narzędzie, jak i akumulator przed uszkodzeniem.

Zastosowanie

 • Montaż płyt gipsowo-kartonowych: może być wykorzystywana do montażu płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki udarom wiercenie w płyty gipsowo-kartonowe jest łatwiejsze i szybsze.
 • Prace przy ogrodzie: może być wykorzystywana przy różnych pracach w ogrodzie, takich jak wiercenie otworów pod stożki i wkręcanie mocowań do drewnianych elementów ogrodowych. Udary pozwalają na wiercenie w twardych materiałach, takich jak kamień, który może być stosowany w różnych elementach ogrodowych.
 • Prace przy samochodzie: może być wykorzystywana przy różnych pracach przy samochodzie, takich jak wkręcanie lub wykręcanie śrub i nakrętek. Udary pozwalają na łatwiejsze i szybsze wiercenie w twardych materiałach, takich jak metal, co jest często spotykane przy naprawie samochodów.

Wiertarko-wkrętarki ze zwykłym silnikiem:

1. Wiertarko-wkrętarka Milwaukee M12 BDD-0 to narzędzie, które łączy w sobie kompaktowe wymiary, wysoką moc i długą żywotność. Jest to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy szukają sprzętu do pracy w ograniczonej przestrzeni i wymagających zastosowaniach. Zalety:

 • Wiertarko-wkrętarka Milwaukee M12 BDD-0 oferuje wysoką wydajność przy niskim poborze energii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu akumulatorów REDLITHIUM™, które charakteryzują się długim czasem pracy, zwiększoną trwałością i odpornością na niskie temperatury.
 • Narzędzie jest częścią systemu M12™, który obejmuje ponad 90 unikalnych rozwiązań dla różnych branż i zastosowań. System M12™ gwarantuje pełną kompatybilność i wymienność akumulatorów i narzędzi.
 • Wiertarko-wkrętarka Milwaukee M12 BDD-0 jest łatwa w obsłudze i konserwacji. Nie wymaga smarowania ani regulacji, a jej konstrukcja jest odporna na kurz i wilgoć.

Zastosowanie

 • Jest przeznaczona do profesjonalnego użytku w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, instalacje, meblarstwo, motoryzacja czy elektronika.
 • Narzędzie umożliwia wykonywanie prac wiertarskich i wkrętarskich w drewnie, metalu, plastiku i innych materiałach.
 • Wiertarko-wkrętarka Milwaukee M12 BDD-0 sprawdza się zarówno przy montażu elementów konstrukcyjnych, jak i przy wykańczaniu detali.

2. Wiertarko-wkrętarka udarowa Milwaukee M12 BPD-0 - to narzędzie przeznaczone do profesjonalnych zastosowań w budownictwie, warsztacie i domu. Jest to urządzenie o kompaktowych wymiarach (tylko 190 mm długości) i niewielkiej wadze (1 kg), które zapewnia wysoką wydajność i trwałość dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii. Zalety:

 • Subkompaktowa konstrukcja: narzędzie ma tylko 189 mm długości, dzięki czemu łatwo się nim manewruje w ciasnych i ograniczonych przestrzeniach.
 • Elektroniczne zabezpieczenie REDLINK™: system ten chroni zarówno maszynę, jak i akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i przeładowaniem, zapewniając długą żywotność i bezpieczeństwo pracy.
 • Metalowy uchwyt: umożliwia szybką i łatwą wymianę bitów i wiertła, a także zapewnia solidne trzymanie narzędzia.
 • Ulepszony uchwyt: ergonomiczny kształt i antypoślizgowa powłoka zapewniają komfortową i pewną pracę nawet przy długotrwałym użytkowaniu.
 • Indywidualne monitorowanie ogniw: system ten optymalizuje czas pracy narzędzia i przedłuża żywotność akumulatora poprzez równomierne rozładowywanie i ładowanie poszczególnych ogniw.
 • Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora: znajduje się na obudowie narzędzia i informuje o aktualnym stanie baterii, co pozwala na lepsze planowanie pracy.

Zastosowanie

 • Wiercenia otworów w drewnie, metalu, plastiku, betonie i innych materiałach.
 • Wkręcania i wykręcania śrub, wkrętów, gwoździ i innych elementów mocujących.
 • Wiercenia otworów z udarem w twardych materiałach, takich jak cegła, kamień czy beton.

Podsumowanie

Wiertarko-wkrętarki z bezszczotkowymi silnikami i tradycyjnymi silnikami różnią się zarówno pod względem budowy, jak i możliwości. Bezszczotkowe silniki zapewniają większą moc i wydajność, a także są bardziej trwałe i wymagają mniejszej konserwacji. Oferują one również dłuższą żywotność baterii, co jest szczególnie ważne w przypadku użytkowania narzędzi w miejscach bez dostępu do prądu. Jednakże, wiertarki z bezszczotkowymi silnikami są zazwyczaj droższe niż modele z tradycyjnymi silnikami.
Wiertarki z tradycyjnymi silnikami są tańsze, ale ich silniki są mniej wydajne, co może wpływać na wydłużenie czasu wiercenia i obniżenie precyzji pracy. Modele te są bardziej podatne na przegrzanie się podczas dłuższej pracy, a także wymagają częstszej konserwacji.
Ostatecznie, wybór między wiertarką z bezszczotkowym silnikiem a wiertarką z tradycyjnym silnikiem zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika i zastosowania narzędzia. W przypadku prac wymagających większej precyzji, wydajności i trwałości, warto rozważyć zakup wiertarki z bezszczotkowym silnikiem. Jednakże, dla mniejszych prac lub ograniczonego budżetu, wiertarki z tradycyjnymi silnikami są wystarczające.
Ważnym aspektem przy wyborze wiertarki jest również producent narzędzi. Milwaukee to znana marka, która oferuje różne modele wiertarek zarówno z bezszczotkowymi, jak i tradycyjnymi silnikami. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą firmy i wybrać narzędzie, które najlepiej spełni wymagania użytkownika. W razie jakichkolwiek wątpliwości można zgłosić się do pracowników naszego sklepu, którzy na pewno odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Komentarze do wpisu (0)

sdgsdgsdgsdgs

Dotacje i oferty hurtowe Dotacje i oferty hurtowe Zajmujemy się realizacją dotacji z UE oraz UP. Jeśli otrzymałeś dofinansowanie i potrzebujesz narzędzi, skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne doradztwo i kompleksową realizację Twojego zamówienia. Kontakt biuro@centrumelektronarzedzi.pl 77 307 07 07 Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00. Darmowa dostawa DARMOWA DOSTAWA Oferujemy darmową dostawę dla zakupów o wartości powyżej 499 zł*

Menu Szukaj filtry i kategorie więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium