centrumelektronarzedzi.pl Reviews with ekomi-pl.com

Elektryczne wciągarki i wciągniki to urządzenia dźwigowo-transportowe. Służą do pracy na wysokościach, placach budowy i halach magazynowych. Oferują duży udźwig i różnorodne wysokości, na które można unieść przedmioty. Dostarczamy profesjonalne rozwiązania nie tylko dla firm, ale również do zastosowań domowych i amatorskich.

Wciągarki

Wciągarka budowlana a wciągnik – różnice. Co wybrać?

Wciągarki swoje zastosowanie znajdą przede wszystkim w budownictwie i przemyśle, na halach i zakładach produkcyjnych, a także wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z transportem ładunków. W przygotowanej przez nas ofercie znajdziesz wciągniki, wciągarki ręczne z liną lub łańcuchem, modele elektryczne z mocnym silnikiem i wciągarki korbowe. Czym się różnią te sprzęty? Co wybrać: wciągarkę czy wciągnik? Sprawdźmy!
Wciągarki elektryczne i ręczne to sprzęty, które mają bardzo szeroką gamę zastosowań. Służą do podnoszenia przedmiotów w pionie lub poziomie, a także do przesuwania w bok i naciągania wszelkiego rodzaju lin, drutów, przewodów czy też kabli. Nie bez powodu wciągarki używa się jako alternatywy wciągników, bowiem oferują więcej możliwości i szereg świetnych zastosowań. Wciągarki to zaawansowane technologicznie elektronarzędzia, dlatego przeznaczone są do różnego rodzaju prac związanych z transportem np. w warsztatach samochodowych. Wciągarki różnią się od wciągników konstrukcją nośną z ramą. Dodatkowo jest ich kilka: wciągarki budowlane mogą posiadać konstrukcję stałą, przesuwną lub przejezdną. Z tego względu bez problemu idealnie dopasujemy urządzenie do potrzeb i zastosowań.

Wciągniki – co to za urządzenia?

Wciągniki to nic innego jak urządzenia służące do pionowego podnoszenia lub opuszczania przedmiotów. Cały proces odbywa się za pomocą układów jezdnych po nieruchomym torze za pomocą łańcucha lub liny z hakiem, w które wciągniki są wyposażone. Hak umożliwia zaczepienie ładunku i jego transport. Z tego względu wciągniki nazywane są również dźwignicami. Ich budowa jest jednocześnie całą konstrukcją urządzenia. Wyróżniamy także kilka rodzajów wciągników zarówno modele stacjonarne, jak i nie oraz wciągniki łańcuchowe i linowe. Popularne wciągniki elektryczne, pneumatyczne i ręczne napędzane są innym silnikiem, dlatego to ważne, by przed zakupem sprawdzić każdy parametr.

Wciągarki elektryczne i ręczne, linowe lub łańcuchowe – duży wybór, świetne ceny!

Wciągarki linowe pozwalają szybko i skutecznie unieść dany przedmioty, a następnie bezpiecznie go przetransportować. To jeden z lepszych modeli wciągarek ręcznych. Ponadto urządzenia te mogą być zasilane na kilka sposobów. Powszechnie wykorzystywany napęd elektryczny sprawia, że urządzanie jest mocne, wydajne, oferuje ciągłą pracę i przede wszystkim pozwala zmniejszyć użycie siły operatora. Wciągarki ręczne linowe są niezwykle wytrzymałe dzięki stalowej konstrukcji i wyposażeniu w trwałą linę odporną na skręcanie. Mają na tyle dużą moc, by udźwignąć duże ładunki, bezpiecznie podnosić i opuszczać przedmioty, a także napisać inne konstrukcje. Ciekawą alternatywą wciągarki linowej jest model wyposażony w łańcuch. Wciągarki łańcuchowe posiadają specjalnie przygotowany do pracy łańcuch, ale wymagają nieco wysiłku do przeciągania rękami.

Wciągarki budowlane elektryczne (elektrowciągi)

Wciągarki budowlane wyposażone są w szereg świetnych funkcji, dzięki którym wydajność jest wysoka, a komfort pracy na najwyższym poziomie. Wciągniki elektryczne, tzw. elektrowciągi eliminują spory wysiłek operatora, dzięki pracy silnika, a także przeciążenia mięśni i wiele innych nieprzyjemnych wydarzeń. Posiadają sprawny panel sterowania umożliwiający kontrolę nad całym procesem i płynne korzystanie ze wciągarki. Popularne wciągarki linowe elektryczne zasilane są prądem jednofazowym, z kolei mocniejsze modele trójfazowy. To na przykład wciągarki budowlane liniowe oraz wciągniki o udźwigu do nawet 20 ton! Wysokość podnoszenia ładunku może wynosić nawet kilkanaście metrów (standardowo jest to około 12 m). Nieco mniej zaawansowane wciągarki łańcuchowe elektryczne przeznaczone są do podnoszenia przedmiotów o ciężarze od pół do jednej tony, lecz na niedużą wysokość.

Rodzaj, udźwig i długość - na to zwróć uwagę kupując wciągarki łańcuchowe

Zakup wciągarki łańcuchowej może okazać się świetnym pomysłem dla każdego, ale warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów i przemyśleć, jak często i intensywnie będziemy użytkować sprzęt. Niektóre wciągarki wyposażone są w mechanizmy chroniące przed przegrzewaniem, co jest niezwykle ważne w przypadku codziennej i intensywnej pracy. Udźwig wciągarki powinien być dopasowany, a najlepiej większy od obciążenia, z którym będziemy pracować i przede wszystkim nie może przekraczać jego wartości. Kolejnym parametrem, który musimy sprawdzić, jest długość liny lub łańcucha wyciągarki. Ciekawym rozwiązaniem są wciągniki pneumatyczne, które działają na sprężone powietrze. Są uniwersalne i proste w użyciu, a także gwarantują ciągłość pracy. Dedykowane są do prac o niezbyt dużej intensywności. Jedynym minusem wciągników pneumatycznych i hydraulicznych jest głośna praca.

Wciągarki korbowe

Wciągarki to niezbędne urządzania podczas prac wysokościowych, przy wszelkich naprawach, montażach lub układaniu instalacji, gdzie wymagane jest odpowiednie napięcie przewodów. Swoje zastosowanie znajdą niemal w każdej branży. Sporo dostępnych wersji i modeli pozwala idealnie dopasować model do potrzeb i trybu pracy. Z pewnością najprostszy model wciągarki miałaś/es okazję już poznać – wciągarki korbowe z łańcuchem lub liną często znajdują się na lawetach czy też w wyposażeniach łodzi. Takie modele najczęściej stosowane są do prostych prac, ponieważ ich udźwig nie przekracza tony, ale działają bardzo skutecznie i efektywnie. Wciągarka jest także wyposażona w automatyczny hamulec, a ergonomiczny uchwyt na korbie pozwala na pracę w naprawdę komfortowych warunkach.

sdgsdgsdgsdgs

Dotacje i oferty hurtowe Dotacje i oferty hurtowe Zajmujemy się realizacją dotacji z UE oraz UP. Jeśli otrzymałeś dofinansowanie i potrzebujesz narzędzi, skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne doradztwo i kompleksową realizację Twojego zamówienia. Kontakt biuro@centrumelektronarzedzi.pl 77 307 07 07 Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00. Darmowa dostawa DARMOWA DOSTAWA Oferujemy darmową dostawę dla zakupów o wartości powyżej 499 zł*

centrumelektronarzedzi.pl Reviews with ekomi-pl.com
Menu Szukaj filtry i kategorie więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium