Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
WD-40 vs CX-80 - wydajność, zastosowanie, zalety, porównanie. 0
WD-40 vs CX-80 - wydajność, zastosowanie, zalety, porównanie.

Opis

WD-40 to wszechstronny środek wielofunkcyjny, który jest niezastąpiony w smarowaniu, konserwacji, czyszczeniu oraz usuwaniu wilgoci. Ze względu na swą niezawodność, zyskał uznanie wśród użytkowników na całym świecie, znajdując zastosowanie w garażach, warsztatach oraz domach. Działa nie tylko jako doskonały smar, ale także jako środek chroniący metal przed korozją i oczyszczający różne powierzchnie.
Z drugiej strony, CX-80 to marka oferująca szereg produktów przeznaczonych do różnych zastosowań, od smarowania po klejenie. Charakteryzuje się dużą wszechstronnością i niezawodnością, zyskując uznanie wśród profesjonalistów i hobbystów.

Funkcje

WD-40 i CX-80 to preparaty wielofunkcyjne, które są niezwykle wszechstronne i mają wiele zastosowań, zarówno w domu, jak i w profesjonalnych warsztatach.

WD-40:

  • Eliminowanie skrzypienia i skrzeków: WD-40 jest niezwykle skuteczny w usuwaniu skrzypienia i skrzeków z zawiasów, sprężyn, łańcuchów rowerowych itp.
  • Usuwanie rdzy: WD-40 ma zdolność do penetrowania i usuwania rdzy z metalowych powierzchni, chroniąc je przed dalszym korozją.
  • Czyszczenie: WD-40 jest również wykorzystywany jako czyszczący preparat do usuwania plam oleju, smaru i brudu z różnych powierzchni.
  • Odrzucanie wilgoci: WD-40 efektywnie usuwa wilgoć, co pomaga zapobiegać korozji i rdzy.
  • Ułatwianie rozkręcania: WD-40 jest używany do ułatwiania rozkręcania zardzewiałych lub zaciętych śrub i nakrętek.


CX-80:

  • Konserwacja metalu: CX-80 jest znany ze swoich silnych właściwości konserwujących, które chronią metalowe powierzchnie przed korozją.
  • Ochrona przed wilgocią: Podobnie jak WD-40, CX-80 również skutecznie odpycha wilgoć, chroniąc powierzchnie przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę.
  • Czyszczenie: CX-80 jest również wykorzystywany do czyszczenia powierzchni metalowych, usuwając plamy oleju, smaru i inne zanieczyszczenia.
  • Usprawnianie ruchu mechanizmów: CX-80 jest często stosowany do smarowania i usprawniania ruchu mechanizmów, takich jak łańcuchy, przekładnie, zawiasy itp.
  • Usuwanie skrzypienia: CX-80, podobnie jak WD-40, jest używany do eliminacji skrzypienia i skrzeków z różnych mechanicznych elementów.

 

Skład

Skład WD-40 składa się głównie z olejów mineralnych, gazu naftowego, nienasyconych węglowodorów i dwutlenku węgla. Oleje mineralne stanowią około 50-60% składu i pełnią funkcję głównego środka smarującego. Gaz naftowy, stanowiący około 2-3% składu, służy jako napęd. Pozostałe składniki, w tym nienasycone węglowodory i tajemnicze "inne składniki", dopełniają formułę.
Skład produktów CX-80 jest różnorodny, ponieważ marka ta oferuje szereg różnych produktów. Niektóre z nich mogą zawierać oleje mineralne, rozpuszczalniki, smary i inne składniki, w zależności od specyficznego zastosowania produktu. Dokładna formuła jest tajemnicą handlową, podobnie jak w przypadku WD-40, co utrudnia bezpośrednie porównanie składów. Jednak oba produkty są bezpieczne do użytku, o ile stosuje się do instrukcji na etykiecie

Ciekawostki

⦁ WD-40: Nazwa "WD-40" pochodzi od terminu "Water Displacement, 40th formula", co oznacza "40 próba przemieszczenia wody". To nazwa wywodzi się z faktu, że twórcy produktu mieli aż 39 nieudanych prób zanim udało im się stworzyć skuteczną formułę.


⦁ WD-40: Mimo że WD-40 jest powszechnie stosowany jako smar, technicznie rzecz biorąc, to nie jest smar. To jest środek przemieszczający wodę i zapobiegający korozji, który również pełni funkcje smarujące.


⦁ WD-40: Choć nie jest to zalecane, niektórzy użytkownicy zgłaszali nietypowe zastosowania WD-40, takie jak odstraszanie owadów, czyszczenie toalet i usuwanie gumy do żucia z włosów.


⦁ CX-80: CX-80 jest marką, która pochodzi z Polski i jest dobrze znana na europejskim rynku. Oferta marki jest niezwykle szeroka i obejmuje produkty do zastosowań przemysłowych, motoryzacyjnych, domowych i wiele innych.


⦁ CX-80: Jeden z najbardziej popularnych produktów CX-80 to CX-80 HHS 2000, który jest smarem syntetycznym o dużej wytrzymałości. Ten produkt jest znany ze swojej zdolności do zastosowania w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy obciążenia.


Koszt i wydajność

Pod względem ceny oba produkty są podobne, ale CX-80 jest dostępny w nieco większej pojemności - 500 ml, w porównaniu do 450 ml WD-40. Niemniej jednak, WD-40 jest zauważalnie bardziej wydajny. Jego mocna formuła pozwala na dłuższe stosowanie z jednej butelki, co oznacza, że pomimo nieco mniejszej pojemności, może oferować lepszą wartość na długą metę.

Podsumowanie

Podczas gdy CX-80 jest solidnym wyborem, WD-40 zdecydowanie zyskuje przewagę w wielu aspektach. Wszechstronność, skuteczność, wydajność oraz silna marka sprawiają, że ten preparat wielofunkcyjny jest doskonałym wyborem zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Bez względu na to, czy potrzebujesz preparatu do domu, garażu czy warsztatu, WD-40 zawsze będzie ci służyć.
Wybór między tymi dwoma produktami ostatecznie zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Dlatego zawsze warto rozważyć, do czego konkretnie potrzebujesz produktu, zanim zdecydujesz, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. W końcu zarówno WD-40, jak i CX-80, mają swoje unikalne miejsce w świecie konserwacji i smarowania i z pewnością będą służyły wiernie przez wiele lat. W razie jakichkolwiek wątpliwości można zgłosić się do pracowników naszego sklepu, którzy na pewno odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

 

Preparat wielofunkcyjny WD-40 z aplikatorem dostępny również w wersji 24 sztuk w kartonie, w cenie 599,76 zł !

Komentarze do wpisu (0)

sdgsdgsdgsdgs

Dotacje i oferty hurtowe Dotacje i oferty hurtowe Zajmujemy się realizacją dotacji z UE oraz UP. Jeśli otrzymałeś dofinansowanie i potrzebujesz narzędzi, skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne doradztwo i kompleksową realizację Twojego zamówienia. Kontakt biuro@centrumelektronarzedzi.pl 77 307 07 07 Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00. Darmowa dostawa DARMOWA DOSTAWA Oferujemy darmową dostawę dla zakupów o wartości powyżej 499 zł*

Menu Szukaj filtry i kategorie więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium