centrumelektronarzedzi.pl Reviews with ekomi-pl.com

Elektrody spawalnicze są nieodłącznym elementem każdego warsztatu, w którym dochodzi do spawania. W tej kategorii zaopatrzysz się w ogromną liczbę tego rodzaju produktów. Koniecznie zapoznaj się zatem z podstawowymi informacjami dotyczącymi elektrod, a także z ofertą sprzedażową dostępną na naszej stronie.

Elektrody spawalnicze

Elektroda wolframowa czerwona

Elektroda wolframowa czerwona

Cena:

2,36 zł

Cena netto: 1,92 zł

zobacz więcej
Elektroda wolframowa niebieska

Elektroda wolframowa niebieska

Cena:

2,36 zł

Cena netto: 1,92 zł

zobacz więcej
Elektroda wolframowa purpurowa

Elektroda wolframowa purpurowa

Cena:

2,36 zł

Cena netto: 1,92 zł

zobacz więcej
Elektroda wolframowa zielona

Elektroda wolframowa zielona

Cena:

2,36 zł

Cena netto: 1,92 zł

zobacz więcej
Elektroda wolframowa złota

Elektroda wolframowa złota

Cena:

2,36 zł

Cena netto: 1,92 zł

zobacz więcej
Elektroda MMA OK ALSI5 2.4mm ESAB 2kg

Elektroda MMA OK ALSI5 2.4mm ESAB 2kg

Producent: ESAB
Cena:

2,00 zł

Cena netto: 1,63 zł

szt.
zobacz więcej
Elektroda rutylowa do stali konstrukcyjnych ESAB OK 46.00 2,5x350mm 5,5kg

Elektroda rutylowa do stali konstrukcyjnych ESAB OK 46.00 2,5x350mm 5,5kg

Producent: ESAB
Cena:

162,36 zł

Cena netto: 132,00 zł

szt.
zobacz więcej
Elektroda rutylowa do stali konstrukcyjnych ESAB OK 46.00 4,0x350mm 5,4kg

Elektroda rutylowa do stali konstrukcyjnych ESAB OK 46.00 4,0x350mm 5,4kg

Producent: ESAB
Cena:

134,32 zł

Cena netto: 109,20 zł

szt.
zobacz więcej

Czym są elektrody spawalnicze?

Elektroda spawalnicza to materiał, który wykorzystuje się do łączenia dwóch elementów przy użyciu procesów spawalniczych. Składa się ona zarówno z rdzenia, jak i otuliny. Ta druga pełni funkcję osłony w czasie spawania. Rdzeń elektrod może mieć różny skład chemiczny. Wiele zależy w tym przypadku od materiału, który ma być ze sobą połączony. Elektrody spawalnicze są szeroko wykorzystywane w procesach spawania materiałów, takich jak między innymi stal oraz żeliwo. 

Elektrody do spawania — rodzaje

Elektrody do spawania występują w sporej liczbie wariantów. Poniżej omówimy najważniejsze z nich. Są to:

  • elektrody rutylowe,
  • elektrody zasadowe,
  • elektrody celulozowe,
  • elektrody kwaśne,
  • elektrody otulone. 

Elektrodą rutylową nazywa się wariant szeroko stosowany w spawalnictwie. Charakteryzuje się on prostotą użycia oraz cechami takimi jak: łatwość spawania, dobrej jakości spoina, niska ilość odprysków. 

Elektrody zasadowe cechują się natomiast wyższą jakością spoiny w porównaniu z rutylowymi. Jednocześnie są one bardziej odporne na pękanie, a także odpryski. Elektrody celulozowe wykorzystują w procesie spawania otulinę celulozową. Cechują się przede wszystkim dużą ilością odprysków, a także stosunkowo trudną obsługą. Elektrody kwaśne są wykorzystywane do spawania stali o dużej zawartości tlenków żelaza, takiej jak na przykład stal nierdzewna. 

Elektrody otulone natomiast to takie rodzaje elektrod spawalniczych, które charakteryzują się pokryciem w postaci cienkiej warstwy materiału otuliny. Otulina ta pełni funkcję ochronną i zapobiega utlenianiu się spawu w trakcie pracy. Najczęściej tego typu elektrody do spawania wykorzystywane są do stali węglowych, a także na przykład żeliwa. W skład otulonych elektrod wchodzi między innymi elektroda rutylowa oraz celulozowa i zasadowa. Bardzo często w trakcie spawania to właśnie ten rodzaj produktu łączony jest z gazem osłonowym.

Jak dobrać elektrody spawalnicze do materiału?

Od czego zależy, czy w Twoim koszyku zakupowym powinny znaleźć się na przykład elektrody spawalnicze rutylowe lub inny wariant produktu? Czynników jest sporo. Podstawowe aspekty, na które powinieneś zwrócić uwagę w sytuacji, gdy podejmujesz decyzję zakupową to:

  • rodzaj materiału,
  • grubość materiału,
  • obieg prądu,
  • warunki pracy,
  • specjalne wymagania.

Każdy rodzaj materiału wymaga nieco innej elektrody spawalniczej. Kolejnym czynnikiem jest grubość materiału. W tym przypadku powinieneś dobrać elektrody o odpowiedniej średnicy. W sytuacji, gdy nie jesteś pewien, jak dobrać odpowiednie rodzaje elektrod otulonych do obiegu prądu, warunków pracy, a także specjalnych wymagań, możesz skonsultować się z naszymi ekspertami. 

Elektroda spawalnicza — cena

Cena elektrod otulonych zależy w dużej mierze od ich: marki, rodzaju, a także ilości, którą kupujesz. Jak sam widzisz, na rynku dostępne są elektrody spawalnicze o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu. Wpływa to także na ich cenę. Zazwyczaj elektrody spawalnicze kwaśne oraz zasadowe są tańsze niż otulone. Ich produkcja nie wymaga bowiem tak skomplikowanego procesu. Pamiętaj o tym, że centrumelektronarzedzi.pl to miejsce, w którym zawsze możesz liczyć na atrakcyjne ceny. Prowadzimy bowiem w stu procentach uczciwą politykę cenową. W związku z tym zakup wysokiej klasy elektrody nie obciąży mocno Twojego domowego lub firmowego budżetu. 

Jak przechowywać elektrody spawalnicze?

Elektrody spawalnicze są materiałami, które zawsze wymagają odpowiedniego przechowywania. Jest to konieczne, jeśli mają zachować swoje właściwości, a co za tym idzie, zapewnić odpowiednią jakość spawania. Za sprawą trzymania elektrod spawalniczych we właściwych warunkach, unikniesz również problemów z korozją, wilgocią oraz zanieczyszczeniem. Obecność wilgoci może sprawić, że na powierzchni elektrod powstaną tlenki żelaza. To z kolei obniży ich funkcjonalność. Co ważne, optymalne przechowywanie elektrod przedłuża także ich żywotność. 

Jak zatem najlepiej przechowywać wspomniane produkty? Przede wszystkim znajdź miejsce, które jest jednocześnie suche i chłodne. W ten sposób unikniesz wilgoci. Pamiętaj również o tym, że elektrody wymagają suszenia, jeśli doszłoby do ich zawilgocenia. Spore znaczenie ma także przechowywanie elektrod w szczelnie zamkniętym pojemniku. Tylko wtedy możesz chronić je przed zanieczyszczeniem. W żadnym wypadku wspomniane przedmioty nie powinny być przechowywane na ziemi lub na podłodze. Trzeba także unikać w najbliższym ich otoczeniu zbiorników z wodą oraz komór chłodniczych. 

Ważne również, abyś unikał źródeł ciepła. Chodzi tutaj na przykład o piece lub kominki. Wysoka temperatura także może wpłynąć na późniejszą jakość spawania, a także zwiększyć ryzyko powstania pęknięć. Wskazówką od nas jest również przechowywanie elektrod wyłącznie w krótkim czasie. Aby nikt nie pokrzyżował Twoich planów dotyczących właściwego przechowywania produktów, istnieją specjalne oznaczenia elektrod do spawania. Dzięki temu możesz liczyć na to, że nie przedostaną się one w niepożądane miejsce. 

Dlaczego warto wybierać nasze elektrody do spawania?

Decydując się na zakup naszych elektrod spawalniczych, masz gwarancję ich najwyższej jakości. Wszystko dzięki temu, że stawiamy na produkty od wyłącznie renomowanych marek. Pamiętaj także o tym, że w naszym sklepie internetowym masz do czynienia z naprawdę bogatą ofertą. W trakcie podejmowania decyzji zakupowej możesz więc czuć maksymalny komfort. 

Kolejnym powodem, dla którego warto nam zaufać, są atrakcyjne ceny wszystkich elektrod. Zakup wysokiej klasy produktu niezbędnego przy spawaniu wcale nie musi zatem oznaczać konieczności wydawania sporych pieniędzy. Spore znacznie w przypadku naszej firmy ma również fachowe doradztwo. W sytuacji zatem, gdybyś miał jakiekolwiek pytania bądź też wątpliwości, w każdej chwili możesz skontaktować się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje. Serdecznie zapraszamy zatem do kontaktu oraz do dokonywania zakupów. 

sdgsdgsdgsdgs

Dotacje i oferty hurtowe Dotacje i oferty hurtowe Zajmujemy się realizacją dotacji z UE oraz UP. Jeśli otrzymałeś dofinansowanie i potrzebujesz narzędzi, skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne doradztwo i kompleksową realizację Twojego zamówienia. Kontakt biuro@centrumelektronarzedzi.pl 77 307 07 07 Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00. Darmowa dostawa DARMOWA DOSTAWA Oferujemy darmową dostawę dla zakupów o wartości powyżej 499 zł*

centrumelektronarzedzi.pl Reviews with ekomi-pl.com
Menu Szukaj filtry i kategorie więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium