centrumelektronarzedzi.pl Reviews with ekomi-pl.com

W ofercie centrumelektronarzedzi.pl odnajdziesz między innymi zaawansowane narzędzia, które można wykorzystać do precyzyjnego cięcia metalu. Stawiamy na przecinarki plazmowe od wyłącznie renomowanych producentów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat produktów, a także do skorzystania z naszej oferty.

Przecinarki plazmowe

Przecinarka plazmowa ESAB Handy Plasma 35 [230V]

Przecinarka plazmowa ESAB Handy Plasma 35 [230V]

Producent: ESAB
Cena:

4 290,00 zł

Cena netto: 3 487,80 zł

szt.
zobacz więcej
Przecinarka plazmowa Magnum CUT 45 MMA [230V]

Przecinarka plazmowa Magnum CUT 45 MMA [230V]

Producent: MAGNUM
Cena:

1 890,00 zł

Cena netto: 1 536,59 zł

szt
zobacz więcej
Przecinarka plazmowa Magnum CUT 45 WP + KOMPRESOR [230V]

Przecinarka plazmowa Magnum CUT 45 WP + KOMPRESOR [230V]

Producent: MAGNUM
Cena:

3 342,00 zł

Cena netto: 2 717,07 zł

szt.
zobacz więcej
Przecinarka plazmowa Magnum CUT 55 [230V]

Przecinarka plazmowa Magnum CUT 55 [230V]

Producent: MAGNUM
Cena:

1 890,00 zł

Cena netto: 1 536,59 zł

szt.
zobacz więcej
Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 70 [400V]

Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 70 [400V]

Producent: SHERMAN
Cena:

2 750,00 zł

Cena netto: 2 235,77 zł

szt.
zobacz więcej
Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 90 [400V]

Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 90 [400V]

Producent: SHERMAN
Cena:

3 520,00 zł

Cena netto: 2 861,79 zł

szt.
zobacz więcej

Jak działa przecinarka plazmowa?

Przecinarka plazmowa działa za sprawą wykorzystania strumienia plazmy do cięcia materiałów, które przewodzą prąd elektryczny. W związku z tym przecinarka daje możliwość obrobienia na przykład metali, takich jak choćby stal oraz aluminium. Plazma natomiast jest generowana przez przepływ prądu elektrycznego przez gaz. Zwykle jest to argon bądź też zwykłe powietrze pod ciśnieniem. W wyniku procesu powstaje strumień plazmy o bardzo wysokiej temperaturze, który jest zdolny zarówno do stopienia, jak i przecinania metalu. 

W praktyce przecinarka plazmowa do metalu rozpoczyna swoją pracę od zapłonu łuku elektrycznego między elektrodą oraz materiałem, który ma być cięty. Łuk jest utrzymywany w miejscu za pomocą skoncentrowanego strumienia gazu, który natomiast jednocześnie chłodzi elektrodę i przyspiesza plazmę. Oddziaływanie plazmy z materiałem powoduje jego stopienie, a także wypychanie stopionego metalu poza linię cięcia. To z kolei umożliwia precyzyjne i czyste przecięcie na przykład stali węglowych.

Przecinarki plazmowe — zalety

Wycinarka plazmowa do metalu ma wiele atutów. Docenić można między innymi:

 • szybkość cięcia,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • wysoka jakość cięcia,
 • wszechstronność,
 • łatwość obsługi,
 • bezpieczeństwo.

Szybkość cięcia oznacza przede wszystkim, że przecinarka plazmowa pozwala zaoszczędzić czas. Jest to widoczne zwłaszcza w sytuacji, gdy porównujesz cięcie przecinarką elementów przewodzących prąd elektryczny do na przykład cięcia tlenem. Jednocześnie niskie koszty eksploatacji oznaczają, że nie musisz kupować specjalnych gazów. Przecinarka plazmowa wykorzystuje bowiem gaz plazmowy. 

Na uwagę zasługuje także fakt, że zużycie elektrod jest stosunkowo niskie, a to przekłada się z kolei na niższe koszty eksploatacji. Wysoka jakość cięcia gwarantuje, że przecinarka plazmowa zapewni Ci precyzyjną i jednocześnie czystą pracę. Możesz zatem zapomnieć nawet o minimalnych odpryskach oraz deformacjach materiału. Dzięki temu nie będzie potrzeby dodatkowego wykańczania krawędzi po cięciu. Wszechstronność urządzenia do spawania ręcznego za pomocą plazmy decyduje natomiast o tym, że możesz obrabiać materiały przewodzące prąd, takie jak na przykład: stal, aluminium, miedź oraz nikiel. Różna może być również grubość cięcia. 

Łatwość obsługi wynika z tego, że praca z urządzeniem nie wymaga specjalistycznych umiejętności, a także kwalifikacji. Już po krótkim przeszkoleniu większość użytkowników osiąga satysfakcjonujące rezultaty pracy. Pamiętaj także o tym, że wykorzystanie przecinarki plazmowej jest stosunkowo bezpieczne. Nie wymaga bowiem wykorzystania wysokociśnieniowych butli z gazami palnymi.

Przecinarka plazmowa — zastosowanie

Przecinarki plazmowe wykorzystywane są w wielu branżach, a także sektorach przemysłu. Mówiąc krótko, wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie i precyzyjne cięcie metali przewodzących prąd elektryczny, także stali stopowych. Niektóre z branż, w których szczególnie często wykorzystuje się oferowane w tej kategorii urządzenia to:

 • przemysł ciężki,
 • naprawa i konserwacja,
 • przemysł stoczniowy,
 • budownictwo,
 • przemysł motoryzacyjny.

W zastosowaniach przemysłowych przecinarki tego typu nierzadko są wykorzystane z maszynami CNC. Pozwala to na zachowanie jeszcze większej precyzji, a także automatyzację procesu cięcia. 

Przecinarka plazmowa a bezpieczeństwo

Praca z przecinarką plazmową jest związana z pewnymi zagrożeniami. Z tego też powodu jej operator powinien przestrzegać podstawowych zasad BHP. Chodzi tutaj między innymi o ochronę osobistą. W tym przypadku koniecznie powinieneś zaopatrzyć się między innymi w maskę spawalniczą z filtrem chroniącym oczy przed jasnym światłem łuku plazmowego, a także rękawice ochronne, fartuch oraz odzież ognioodporną wraz z obuwiem roboczym. 

Pamiętaj również o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia. W trakcie pracy generowane są bowiem dym oraz opary, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Dzięki odpowiedniemu wietrzeniu unikniesz ich wdychania. Spore znaczenie ma także przestrzeganie zasad przeciwpożarowych. W związku z tym upewnij się, że obszar, na którym pracujesz, jest wolny od materiałów łatwopalnych. W razie potrzeby powinieneś także móc skorzystać z gaśnicy. 

Rozsądnym rozwiązaniem jest również poinformowanie innych osób, które mogą znajdować się w pobliżu, że Twoja praca wygeneruje jasne światło łuku plazmowego oraz iskry. Dzięki temu będą one mogły zachować odpowiednią odległość, a także zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami. 

Przecinarki plazmowe — jak wybrać odpowiednią?

W trakcie podejmowania decyzji zakupowej określ swoje potrzeby. W związku z tym zastanów się, do jakich zadań będzie wykorzystywana Twoja przecinarka. Odpowiedz również na pytanie, jakie są maksymalne grubości materiałów, które zamierzasz ciąć. To pozwoli Ci dobrać urządzenie o odpowiednich parametrach. Zwróć także uwagę na parametry techniczne, takie jak między innymi: 

 • rodzaj zasilania,
 • maksymalna grubość cięcia,
 • maksymalna grubość cięcia jakościowego,
 • wymagane ciśnienie powietrza,
 • pobór powietrza.

Warto zwrócić także uwagę na aspekty, takie jak funkcje dodatkowe oraz możliwość skorzystania z serwisu i wsparcia technicznego. Pamiętaj także o zróżnicowanej cenie urządzeń. Najlepiej, gdy przed rozpoczęciem zakupów określisz, ile wynosi Twój budżet. W sytuacji, gdy nie jesteś pewien, na którą przecinarkę plazmową się zdecydować, możesz się z nami skontaktować. Poznamy Twoje zapotrzebowanie oraz budżet i wskażemy najlepsze rozwiązania.

Dlaczego warto kupować nasze przecinarki plazmowe?

Każda dostępna w naszym sklepie przecinarka plazmowa to urządzenie od renomowanego producenta. Masz zatem gwarancję, że kupujesz sprzęt, który nie zawiedzie Cię nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji. Dodatkowym argumentem, który może skłonić Cię do zakupu u nas przecinarki plazmowej do maszynowego cięcia, jest bogactwo asortymentu. Komfort wyboru w trakcie podejmowania decyzji zakupowej sprawia, że wiele osób decyduje się na zakupy właśnie u nas.

Pamiętaj również o atrakcyjnych cenach. Zakup wysokiej klasy sprzętu do maszynowego cięcia plazmą wcale nie musi zatem mocno obciążyć Twojego budżetu. Pamiętaj również o tym, że jeśli interesuje Cię dla przykładu przecinarka plazmowa ręczna i masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące oferty, w każdej chwili możesz się z nami skonsultować. Zatrudnieni przez nas eksperci każdego dnia udzielają cennych informacji dotyczących oferowanych urządzeń oraz sposobów ich wykorzystania. Serdecznie zapraszamy zatem zarówno do kontaktu z nami, jak i do bezpośredniego składania zamówień na naszej stronie internetowej.

sdgsdgsdgsdgs

Dotacje i oferty hurtowe Dotacje i oferty hurtowe Zajmujemy się realizacją dotacji z UE oraz UP. Jeśli otrzymałeś dofinansowanie i potrzebujesz narzędzi, skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne doradztwo i kompleksową realizację Twojego zamówienia. Kontakt biuro@centrumelektronarzedzi.pl 77 307 07 07 Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00. Darmowa dostawa DARMOWA DOSTAWA Oferujemy darmową dostawę dla zakupów o wartości powyżej 499 zł*

centrumelektronarzedzi.pl Reviews with ekomi-pl.com
Menu Szukaj filtry i kategorie więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium